KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12801033
nr 1280 1033
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, "Norrbro". Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 32x40 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 19:43:41
400 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon